Про встановлення податку на майно в частині транспортного податку

У К Р А Ї Н А

Cпасівська сільська  рада

Здолбунівського  району   Рівненської області

шосте  скликання

 

Р І Ш Е Н Н Я

 

від  09 липня  2015 року                                                               №337

 

Про встановлення податку на   майно

 в частині транспортного податку                                                                                                

 Керуючись ст.26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», відповідно до   Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи»  сільська  рада

ВИРІШИЛА:

1.   Встановити з 10 січня 2016  на території Спасівської сільської  ради  транспортний податок.

2.     Затвердити Положення про транспортний податок на території Спасівської сільської  ради  (відповідно до додатку).

3.      Довести дане рішення довідома населення через засоби масової інформації.

4.    Контроль за виконанням даного рішення покласти на  планово-бюджетну комісію,економічного розвитку села та гуманітарної політики , а організацію виконання та контроль за правильністю нарахування, повнотою та своєчасністю сплати податку здійснює Здолбунівська об’єднана державна податкова інспекція                                                                                 

 

Сільський   голова                                   Л.В.Четвержук  

 

                                                                      Додаток

                                                                     До рішення сесії сільської ради

                                                                     від 09 липня 2015 року 

                       Положення

Про транспортний податок по Спасівській сільській раді

1.   Платники податку

1.1.Платники транспортного податку на території спасівської сільської ради є фізині та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які мають зареєстровані в населених пунктах Спасівської сільської ради згідно з чинним законодавством власні легкові автомобілі, що відповідно до підпункту 2.1 пункту 2 цього Положення є об’єктами оподаткування.

       2. Об’єкти оподаткування

2.1 Об’єктом оподаткування є легкові автомобілі, які використовувалися до 5 років і мають об’єм циліндрів двигуна понад 3000 куб.см.

        3.База оподаткування

3.1 Базою оподаткування є легковий автомобіль, що є об’єктом оподаткування відповідно до підпункту 2.1 пункту 2 цього Положення.

    4. Ставка податку встановлюється з розрахунку на календарний рік у розмірі 25000гривень за кожен легковий автомобіль, що є об’єктом оподаткування відповідно до підпункту 2.1 пункту 2 цього Положення.

    5.Податковий період

5.1.Базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному року.

    6. Порядок обчислення та сплати податку

6.1  Обчислення суми податку з об’єкта/об’єктів оподаткування фізичних осіб здійснює Здолбунівська об’єднана державнв податкова інспекція у Рівненській області  за місцем реєстрації платника податку.

6.2.Податкове/податкові повідомлення-рішення про сплату суми/сум податку та відповідні платіжні реквізити надсилаються (вручаються)платнику податку Здолбунівською об’єднаною державною податковою інспекцієюу Рівненській області за місцем його реєстрації до 1 липня року базового податкового (звітного) періоду (року).

   Щодо об’єктів оподаткування . придбаних протягом року, податок сплачується фізичною особою- платником починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об’єкт. Здолбунівська об’єднана державна податкова інспекція у Рівненській області надсилає податкове повідомлення-рішення новому власнику після отримання інформації про перехід права власності.                          Нарахування податку та надсилання (вручення) податкових повідомлень-рішень про сплату податку фізичним особам-нерезидентам здійснює Здолбунівська об’єднана державна податкова інспекція у Рівненській області за місцем реєстрації об’єктів оподаткування, що перебувають власності таких нерезидентів.

6.3. Управління державної автомобільної інспекції УМВС України у Рівненській області зобов’язано до першого квітня 2016 року подати Здолбунівській об’єднаній податковій інспекції в Рівненській області за місцем реєстрації об’єктаоподаткування відомості, необхідні для розрахунку податку.

З 1 квітня 2016 року Управління державної автомобільної інспекції УМВС України в Рівненській області зобов’язано щомісячно у 10-ти денний строк  піля закінчення календарного місяця подавати Здолбунівській об’єднаній державній податковій інспекції у Рівненській області відомості, необхідні для розрахунку податку за місцем реєстрації об’єкта оподаткування  станом на перше счисло відповідного місяця.

6.4. Платники податку – юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на перше січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають Здолбунівській об’єднаній державній податковій інспекції у Рівненській області за місцем реєстрації об’єкта оподаткування декларацію за формою, встановленоюу порядку, передбаченою ст..46 Податкового кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.                                                                         

Щодо об’єктів оподаткування, придбаних протягом року, декларація юридичною особою –платником подається протягом місяця з дня виникнення права власності на такий об’єкт, а податок сплачується починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об’єкт

6.5.У разі преходу права власності на такий об’єкт оподаткування від одного власника до іншого протягом звітного року податок обчислюється попереднім власником за період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому він втратив право власності на зазначений об’єкт оподаткування, а новим власником – починаючи з місяця, в яком він набув право власності на цей об’єкт.   Здолбунівська об’єднана державна податкова інспекція у Рівненській області надсилає податкове повідомлення-рішення новому власнику після отримання інформації про перехід права власності.

6.6.За об’єкти оподаткування, придбані протягом року, податок сплачується пропорційно кількості місяців, які залишилися до кінця року, починаючи з місяця, в якому проведено реєстраці. Транспортного засобу.

  7. Порядок сплати податку.

7.1. Податок сплачується за місцем реєстрації об’єктів оподаткування по Спасівській сільській раді і зараховується до загального фонду бюджету сільської ради.

    8. Строки сплати податку  

8.1. Транспортний податок сплачується:

а) фізичними особами – протягом 60-ти днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення;

б) юридичними особами – авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації.

  9. Відповідальність платників за сплату податку та контроль за його надходженням до бюджету сільської ради.

9.1.Платники транспортного податку несуть відповідальність за неподання , несвоєчасне подання декларації з транспортного податку до контролюючого органу, правильність обчислення, повноту і своєчасність сплати податку до бюджету сільської ради відповідно до Податкового кодексу України (із змінами та доповненнями)

9.2.Контроль за своєчасністю подання декларацію з транспортного податку до контролюючого органу, правильність його обчислення, повноту та своєчасність сплати до бюджету здійснюють державні податкові інспекції міста.

 

Секретар сільської ради                       С.П.Гаврилюк

Схожі записи

Почніть набирати текст зверху та натисніть "Enter" для пошуку. Натисніть ESC для відміни.

Повернутись вверх